Ptejte se na svůj osud originálních francouzských tarotových karet

Je tady závěr hodně těžkého roku a vyhlídky na příští rok nejsou vůbec růžové. Jestli se také vy bojíte budoucnosti a chcete se s někým poradit, tak rozhodně nejste sami. Tyto stránky navštěvuje velké množstství uživatelů, kteří hledají rady v dnešním nejistém světě. Poraďte se s kartami Lenormand. Třeba se vůbec nemusíte ničeho obávat, jen o tom nevíte. Naše karty vám mohou pomoci najít odpovědi na vaše otázky týkající se práce, financí, partnerství i zdraví.

Marie Anne Adelaide Lenormand (1772–1843), francouzská kartářka a jasnovidka, se o věštění a jasnovidecké techniky zajímala již od dětství, které nebylo kvůli brzké smrti milujícího otce příliš poklidné. Budoucnost předpovídala již spolužákům v klášterní škole, což ale vzbudilo velkou nelibost matky představené a mladičká Marie Anne musela odejít. Ve čtrnácti letech se tedy vydala do Paříže, kde se u tajemného učitele, o němž se dodnes nic neví, naučila všemu, co tehdejší věštkyně potřebovala: výkladům karet, astrologickým výpočtům a dalším technikám předpovídání budoucnosti. Byla nadanou matematičkou a dokázala využít pokročilých matematických metod pro své předpovědi.

Věštkyně králů
V roce 1787 odjela zkusit štěstí na druhý břeh kanálu La Manche a v Anglii navzdory neznalosti jazyka zažila nevídaný úspěch. Stala se oficiální věštkyní královské rodiny. Po návratu do Paříže si v Rue de Tournon otevřela krámek, na jehož vývěsním štítě byl nápis “Knihkupectví”. Vydělávat si věštěním bylo totiž v době francouzské revoluce přísně zakázáno. I kvůli tomu pobyla Madame Lenormand sem tam i ve vězení. To jí ale nijak neuškodilo, naopak vězení zafungovalo jako dokonalá reklama a klienti se jen hrnuli. Navíc velcí vůdcové revoluce za ní docházeli také. Samozřejmě tajně, stejně jako manželka císaře Napoleona, Josefína. Madame Lenormand psala knihy, jejichž otevřenost a kontroverzní témata jí občas spíše uškodily. Díky své pracovitosti ovlivnila svůj obor jako nikdo jiný před ní. Její spisy jsou dodnes skvěle použitelné, jsou moderní a nabízejí ohromující možnosti.

Z několika možných způsobu výkladů karet Lenormand, neboli Petit Lenormand, jsme pro naše účely vybrali tzv. čtverec, tedy výklad na 9 karet. Je jednoduchý a srozumitelný, ale zároveň velice komplexní a pokrývá všechny možné oblasti lidského života. Významy karet jsou jasně formulované, tazatel či tazatelka zřetelně vidí vývoj oblasti, na kterou se ptá. Vyjeví se mu její východiska z minulosti i nástin možného budoucího vývoje. Při výběru jednotlivých karet se soustřeďte pouze na svou otázku, ostatním myšlenkám nedávejte v hlavě žádný prostor. Prostřední, nejdůležitější karta je vaše osobní, k ní se napojují významy ostatních. První sloupec karet představuje minulost, druhý se zabývá přítomností a třetí předpovídá budoucnost. Jestliže vytáhnete kartu s negativním významem, nelekejte se, ale v klidu si prohlédněte také okolní karty. Například negativně vnímaná rakev nemusí hned znamenat jen smrt, ale možná pouze upozorňuje, že něco končí. Neustále myslete na to, že karty Lenormand, stejně jako jakékoliv jiné výkladové karty, jsou pouhým vodítkem při řešení vašich problémů. Jsou spíše báječným průvodcem po vašich myšlenkách a jen pomáhají odhalit odpovědi na otázky. Většinu z nich někde hluboko v sobě nosíte již dlouho, ale třeba se bojíte je vyslovit nebo vás prostě nenapadly. Karty by vás měly nasměrovat k upřímnosti a zamyšlení se nad vaším životem. Dodat vám odvahu čelit životním překážkám, nevzdávat se a zdárně je překonat. Nejdůležitější věcí při výkladu karet je otevřenost a upřímnost k sobě samému!