Ptejte se na svůj osud původních francouzských tarotových karet

Čeká vás zásadní rozhodnutí a váháte nad jeho správností? Nevíte, zda změnit práci? Přestěhovat se nebo zůstat? Zajímá vás, jak se bude vyvíjet váš partnerský život? Obáváte se o budoucnost dětí? Zkuste se poradit s kartami, jejich odpovědi nezávisí na vůli někoho jiného, jsou objektivní a jen vy si rozhodujete, které zvolíte.

Marie Anne Adelaide Lenormand (1772–1843), francouzská kartářka a jasnovidka, se o věštění a jasnovidecké techniky zajímala již od dětství, které nebylo kvůli brzké smrti milujícího otce příliš poklidné. Budoucnost předpovídala již spolužákům v klášterní škole, což jí přineslo velkou nelibost matky představené a Marie Anne musela odejít. Ve čtrnácti letech se tedy vydala do Paříže, kde se u muže, jehož totožnost je dodnes zahalena tajemstvím, naučila všemu, co tehdejší věštkyně potřebovala: výkladům karet, astrologickým výpočtům a dalším technikám předpovídání budoucnosti. Byla nadanou matematičkou a dokázala využít nejrůznějších matematických metod pro své předpovědi. V roce 1787 odjela zkusit štěstí na druhý břeh kanálu La Manche a v Anglii navzdory neznalosti jazyka zažila nevídaný úspěch, když se stala oficiální věštkyní královské rodiny. Po návratu do Paříže si v Rue de Tournon otevřela krámek, na jehož vývěsním štítě byl nápis “Knihkupectví”. Vydělávat si věštěním bylo totiž v době francouzské revoluce přísně zakázáno. I kvůli tomu pobyla Madame Lenormand sem tam krátce ve vězení, což mělo na její věhlas blahodárný vliv a klienti se jen hrnuli. Velcí vůdcové revoluce za ní ovšem docházeli taktéž, i když tajně, stejně jako manželka císaře Napoleona, Josefína. Madame Lenormand psala knihy, jejichž otevřenost a kontroverzní témata jí sice občas uškodily, ale díky své píli ovlivnila svůj obor jako nikdo jiný před ní. Její spisy jsou dodnes skvěle použitelné, jsou moderní a nabízejí ohromující možnosti.

Z několika možných způsobu výkladů karet Lenormand, neboli Petit Lenormand, jsme pro naše účely vybrali tzv. čtverec, tedy výklad na 9 karet. Je jednoduchý a srozumitelný, ale zároveň velice komplexní a pokrývá všechny možné oblasti lidského života. Významy karet jsou jasně formulované, tazatel či tazatelka zřetelně vidí vývoj oblasti, na kterou se ptá. Vyjeví se mu její východiska z minulosti i nástin možného budoucího vývoje. Při výběru jednotlivých karet se soustřeďte pouze na svou otázku, ostatním myšlenkám nedávejte v hlavě žádný prostor. Prostřední, nejdůležitější karta je vaše osobní, k ní se napojují významy ostatních. První sloupec karet představuje minulost, druhý se zabývá přítomností a třetí předpovídá budoucnost. Jestliže vytáhnete kartu s negativním významem, nelekejte se, ale v klidu si prohlédněte také okolní karty. Například negativně vnímaná rakev nemusí hned znamenat jen smrt, ale možná pouze upozorňuje, že něco končí. Neustále myslete na to, že karty Lenormand, stejně jako jakékoliv jiné výkladové karty, jsou pouhým vodítkem při řešení vašich problémů. Jsou spíše báječným průvodcem po vašich myšlenkách a jen pomáhají odhalit odpovědi na otázky. Většinu z nich někde hluboko v sobě nosíte již dlouho, ale třeba se bojíte je vyslovit nebo vás prostě nenapadly. Karty by vás měly nasměrovat k upřímnosti a zamyšlení se nad vaším životem. Dodat vám odvahu čelit životním překážkám, nevzdávat se a zdárně je překonat. Nejdůležitější věcí při výkladu karet je otevřenost a upřímnost k sobě samému!